Google Kamera – Fotoğrafın arkasındaki güç

Google Kamera Nasıl Kurulur?

Bu kurulum talimatımızda sizlere “Android Telefonlara Google Kamera (Gcam) Kurulumu ve Ayarları” hakkında kolay kurulum ve Xml dosyası hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sizin de bildiğiniz gibi Google Camera, Androidcihazlar için Google tarafından geliştirilen çok geniş özelliklere sahip bir kamera uygulamasıdır. Android cihaz kullanıcıları Google Kamera özelliğini kullanabilmeleri için ilgili .apk ve .xml dosyalarını (ince ayar dosyası) telefonlarına indirmiş ve yüklemiş olmaları gerekiyor. Sizde Android 9 veya üzerinde sürüme sahip sitemiz üzerinden ki dosyaları ve kurulum talimatlarını takip ederel rahatlıkla Google Kamera (Gcam) uygulamasını telefonlarınıza kurabilirsiniz. GCam kurulumu çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Direkt olarak Google Kamera APK indirerek siz de GCam kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Kamera (Gcam) Kurulumu ve Ayarları

Telefonunuza Google Kamera (Gcam) kurabilmek için ilk önce modeller sekmesinden telefonunuza uygun olan Google Cam APK ile Config XML dosyalarını indirmeniz gerekiyor. Google Cam APK dosyasını indirdikten sonra telefonunuza APK dosyası olarak inecektir. Config XML File dosyasını indirmek için ise modeller sayfasındaki talimatlara bakabilirsiniz.

1- Google Cam APK ile Configs XML dosyalarını indirdikten sonra Google Cam APK dosyasını tıklayıp kurulumunu yapınız. (Genellikle inen doyalar Dosya Yöneticisi | Download klasörüne içinde yer almaktadır. İndirdiğiniz APK dosyasını burada bulabilirsiniz.) APK dosyasını tıklayıp yükle dedikten sonra kurulum hızlı bir şekilde tamamlanacaktır.

2- Google Kamera (Gcam) uygulamasını kurduktan sonra uygulamayı açın tüm seçeneklere “İzin Ver” dedikten sonra alttaki resimde olduğu gibi bir config oluşturmak için ekranın üst kısmında bulunan OK aracından ekranı aşağı çekin. Ayarlar işaretine dokunun. Yapılandır seçeneğine gelin ve Kaydet kısmından Config adından bir bir xml dosyası kaydedin. Bu işlem kullandığınız GCAM sürümüne göre değişiklik gösterebilir ama mantığı her zaman aynıdır.

3- Şimdi yine Dosya Yöneticisi | Download klasörüne gidip telefonumuza kaydetmiş olduğumuz Config XML dosyasını seçin ve kopyalayın. Kopyaladıktan sonra Dosya Yöneticisi | Gcam | Config klasörüne gidin ve bu bölüme daha önceden en iyi ayarlar ile yapılmış olan dosyamızı “Yapıştır” diyerek Config XML dosyasını buraya kaydedin.

Şimdi yeni config dosyamızı uygulama içine import edeceğiz. Google Kamera (Gcam) uygulamasını açın sonra alttaki resimde gösterdiğimiz bölüme iki kez üst üste tıklıyoruz ve gelen pencereden indirdiğimiz Config XML dosyasını seçip restore diyoruz.

İşlemimiz tamamlandı. Artık Google Kamera (Gcam) kullanmaya başlayabiliriz.